Akce „Samoseto neuklidí“ byla druhou aktivitou naší iniciativy Srdce PRO Hodonín. Po únorovém líbání jsme se sešli k dubnovému uklízení. Polibky a svařák vystřídaly pytle na odpadky a gulášek.

Ráno v 9.00 byl náš srdečný stan připraven na značkách nejen s milými úsměvy, ale i se snídaní. Sešla se nás celá kopa (tedy 60), a to včetně 15 dětí. Po krátké poradě jsme zahájili naši misi udělat Hodonín krásnějším.

Velmi nám pomohla Stavební firma plus, která zapůjčila auta a nářadí. Toho jsme hojně využili při přesouvání pytlů i lidí mezi stanovišti a shromaždišti. Odvoz odpadu do sběrných dvorů pak zajistila Tespra, od níž jsme měli i nezbytné pytle a rukavice. Další významné pomoci se nám dostalo od Zeleného domu pohody. Jeho uživatelé se aktivně zapojili do úklidu a nutno říct, že byli moc šikovní.

Makali jsme od 9.00 do cca 12.00, dokud nám nedošly pytle. Kdybychom ještě nějaké měli, tak sbíráme odpadky dodnes😊 Nešlo však jen o sběr odpadků. První část našich úderníků směřovala od nádraží k cukrovaru a druhá skupina (děti s maminkami) pak k parku na ulici Sacharova. Maminky s dětmi vyčistily trávníky, a dokonce vysadily pro potěchu oka barevné kytky.

Podle plánu jsme měli po práci legraci. Gulášek na oběd, relax na vesláku, špekáčky a dobrou partu. Co víc si v sobotu odpoledne přát. Jestli jste tam nebyli, či nemohli, nezoufejte, budou další akce (třeba Květináč). A Vy, kdo jste byli a pomohli, posíláme vám…

OBROVSKÝ SRDEČNÝ DÍK