Tak zase po roce jsme se sešli, abychom zkrášlili naše okolí. Loni to bylo nádraží a letos nábřeží. Výchozím bodem byl Veslařský klub Hodonín. Tam jsme měli velitelský stan s občerstvením i potřebným vybavením. Odtud se naše šiky vyzbrojené pytli a rukavicemi vydaly na obě strany podél Moravy.

Během tří hodin od deváté ranní do prvého poledne šedesát párů rukou dospělích i dětí sbíralo, třídilo, nosilo až naplnilo 97 pytlů odpadků.

Naše holky srdcařky napekly koláče, protože bez nich jak víme není žádná práce. Významně nám opět pomohla Stavební firma PLUS, která zajistila automobil, lidi i pracovní pomůcky. Dále pak TESPRA, která nám zajistila vůz a pytle na odpadky. Novinkou byly slevové vouchery na kávu od Thomas Johan Kafé pro každého účastníka jako poděkování za pomoc při úklidu Hodonína. Jsme za to moc rádi a věříme, že když budeme pravidelně pokračovat, dokážeme zapojit ještě více místních firem.

Svoje ruce a podporu nám také poskytl Dětský parlament Hodonín, Zelený dům pohody a dětský domov. Z osobností to pak byl samosebou starosta Libor Střecha několik radních a třeba ředitel MND Pavel Kotásek.

Děkujeme všem za sebe, za město a hlavně za přírodu.